Şirketiniz için En Uygun Araç Kiralama Şirketini Nasıl Seçersiniz?

İşletmeniz günden güne büyürken, işleriniz de aynı ölçüde gitgide yoğunlaşıyor. Dolayısıyla teslimat süreçleriniz ve iş seyahatleriniz de son dönemde her zamankinden daha hummalı bir tempo ile ilerliyor. Bunun için de muhtemelen, ulaşım ve taşımacılık faaliyetlerinizde “yükünüzü gerçek anlamda hafifletecek” profesyonel bir çözüm ortağına ihtiyaç duyuyorsunuz.

Ancak alacağınız kiralama hizmetleri bir yandan işinizi büyük ölçüde kolaylaştırırken, diğer yandan elbette bütçenizi de zorlamasın istiyorsunuz. Öyleyse gelin, hizmet kapsamı ve ödeme koşulları bakımından sizin için en uygun araç kiralama şirketini bulmak için nelere dikkat etmeniz gerektiğini birlikte ele alalım! 

1. Araç Portföyü İhtiyaçlarınızı Karşılıyor mu?

Filo şirketleri, uzun dönem kiralamada şirket araçlarını müşterilerine genellikle sıfır model olarak teslim ediyor. Kısa dönem kiralamada ise seçenek olarak, hasar kaydı olmayan ve sorunsuz bir şekilde kullanılabilecek ikinci el araçlar sunuluyor. Bu noktada tercihiniz ister uzun dönem isterseniz de kısa dönem kiralama olsun; ilk aşamada, ihtiyaçlarınıza göre hangi binek veya ticari araç modellerinin size sunulabileceğini detaylı bir şekilde öğrenmeniz gerekiyor.

Hedef Filo’nun uzun dönem kiralama hizmeti kapsamında ihtiyacınız veya hayaliniz olan tüm araçları kiralayabileceğinizi biliyor muydunuz?

2. Ödeme Koşulları Nasıl?

Araç kiralamayı, satın almaya kıyasla hem daha fazla araç opsiyonu hem de sermayeden tasarruf imkânı sunduğu için tercih ettiğinizi biliyoruz. Üstelik kısa dönem veya yıllık araç kiralamanın avantajları sadece bunlarla da sınırlı değil. Peki, seçeceğiniz filo firması size istediğiniz tüm araçları temin ederken, aynı zamanda ödeme kolaylığı da sunabilecek mi? Mesela, ödeme planınızı kazancınıza en uygun şekilde bizzat siz belirleyebilseniz çok daha iyi olmaz mı?

Hedef Filo’nun birbirinden cazip uygun ödeme seçeneklerini keşfedin!

3. Filo Yönetim Hizmeti Alabilecek misiniz?

Araçları kiraladıktan sonra sizi nelerin bekleyebileceğini mutlaka bilmeniz gerekiyor. Örneğin; kira süresi boyunca araçların ihtiyaçlarını siz mi karşılayacaksınız? Yoksa operasyonel ve yasal gereksinimlerle birlikte sürücü, araç ve tedarikçi özelindeki tüm takip süreçleri filo firmasının sorumluluğunda mı olacak? Daha net bir şekilde sormak gerekirse, filo yönetim hizmeti alabilecek misiniz? Eğer bu kapsamda alacağınız hizmetler yoksa veya kısıtlıysa, bu durumun insan kaynağınızı ve bütçenizi zorlaması kaçınılmaz olabilir.

4. Faydalanabileceğiniz Ücretsiz Hizmetler Neler?

Kiraladığınız araçlar üzerinde mülki yükümlülüğünüz olmayacağı için ruhsat, plaka, vergiler, trafik sigortası, kasko, periyodik bakım vb. işlemlerde de adınıza herhangi bir işlem görünmeyeceğini bilmelisiniz. Peki, filo firması tüm bunları üstlenirken, size söz konusu işlemlerin giderlerini ayrıca yansıtacak mı? Yoksa size düşen sadece aylık kira tutarlarınızı ödemek mi olacak? Firmanızı seçmeden önce bu konuda da mutlaka bilgi edinmelisiniz.

Adım adım uzun dönem araç kiralama nasıl yapılır merak edenler için…

5. Kaza ve Hasarlara Karşı Hangi Desteklerden Faydalanabilirsiniz?

Personelleriniz her ne kadar profesyonel ve dikkatli kişilerden oluşsa da, trafik ve yol/hava durumlarından dolayı araçlarınızın başına talihsiz olaylar gelmesi muhtemel. Peki, herhangi bir kaza veya hasar durumunda çözüm ortağınız size hangi destekleri verebilir? Örneğin; filonuz için atanan temsilciler, gün ve saat fark etmeksizin çekici, servis vb. işlemleriniz için gerekli yardımı sağlayabilir mi? Seçiminiz Hedef Filo ise, bu hizmeti ve daha fazlasını hiçbir işlem ücreti ödemeden dahi almanız mümkün!

Hedef Filo’nun avantajlı ek hizmet ürünleri hakkında daha fazla bilgi edinin!

6. Anlaşmalı Servis Ağı Yeterli mi?

Uzun dönem araç kiralama hizmeti sunan kurumsal pek çok firma, anlaşmalı servis noktaları üzerinden araçların bakım/onarım ve lastik değişim işlemlerinin sıra önceliğiyle -ve hatta sözleşmeye göre ücretsiz olarak- yapılabilmesine imkân tanıyor. Ancak bu noktada önemli olan, firmanın anlaşmalı servis noktalarının sayı ve lokasyon bakımından nasıl bir kapsama sahip olduğu… Türkiye’nin 81 ilinde yer alan anlaşmalı servisleriyle Hedef Filo, müşterilerini bu alanda da asla yalnız bırakmıyor!

Peki, Hedef Filo’dan araç kiralama fiyat teklifinizi hemen şimdi almak için linke tıklayarak formu doldurmaya ne dersiniz?