Uzun Dönem Araç Kiralamanın Şirketlere 10 Avantajı

İşlerinizi büyüttüğünüz için artık ulaşım ve taşımacılık alanlarındaki ihtiyaçlarınız da bir hayli artmış olmalı. Şirketinize kayıtlı araçların ise haliyle mevcut gereksinimlerinizi karşılamakta yetersiz kalıyor olması muhtemel. Peki, bunun için yüksek tutarlarda kredi çekip birden fazla yeni araç almayı mı düşünüyorsunuz? Yoksa filo kiralamayı mı? Eğer hala iki seçenek arasında kararsızsanız, uzun dönem araç kiralamanın şirketinize sunacağı benzersiz avantajlara mutlaka göz atmalısınız!

1. Bütçenizi Daha Verimli Yönetebilirsiniz

Uzun dönem araç kiralama yaparak, sermayenizden yüklü bütçe ayırmak veya finansman desteği almak zorunda kalmadan, aylık ödemelerle istediğiniz kadar sıfır araç temin edebilirsiniz.

2. Araç Alım ve Satım Sürecinde Vakit Kaybetmezsiniz

Yıllık araç kiralama teklifi ve onay süreçlerinin ardından, yeni şirket araçlarınızı işinizin başından ayrılmaksızın işletmenizin kapısında teslim alabilirsiniz. Sözleşme bitiminde ise yalnızca, araçların anahtarını filo yetkililerine iade etmeniz yeterli.

3. KDV İndiriminden Faydalanabilirsiniz

Kiralık araçlarınız için ödeyeceğiniz aylık tutarları şirketinizin gideri olarak gösterebileceğiniz için vergi ödemelerinizde KDV indiriminden faydalanabilirsiniz.

4. MTV ve ÖTV Ödemezsiniz

Kiralayacağınız araçların mülkiyeti filo şirketine ait olacağı için plaka tescili, ruhsat vb. işlemlerin yanı sıra MTV ve ÖTV ödemelerinden de muaf olursunuz. Tüm bu işlemler filo şirketi tarafından tamamlanırken, siz sadece sözleşme aşamasında belirlediğiniz sabit aylık kira tutarlarını ödersiniz.

5. Trafik Sigortası Ücreti Ödemezsiniz

Uzun dönem araç kiralamada, taşıtların zorunlu trafik sigortası ücreti de size yansıtılmadan filo şirketi tarafından karşılanıyor. Böylece zorunlu trafik sigortası yaptırma ve ödemelerini takip etme gibi işlerin yükü de sizin üzerinizden kalkıyor.

6. Araç Kaskosu Yaptırmak Zorunda Kalmazsınız

Filo şirketleri tarafından, kiraya verilen her bir araç için özel kiralık araç kaskosuyaptırılıyor. Böylece personeller, aracın zorunlu trafik sigortası ile gönül rahatlığıyla seyahat edebildiği gibi; kasko sayesinde kendi sağlık ve araç güvenliği konusunda da endişe duymadan çalışabiliyor.

7. Araç Muayene Ücreti Ödemezsiniz

Uzun Dönem araç kiraladığınızda, şirketinize özel atanan filo temsilcileri ile 7/24 iletişime geçebilir; böylelikle araçlarınız trafikte herhangi bir sorunla karşı karşıya kaldığında en kısa sürede çekici ve servis desteği alabilirsiniz.

8. Kaza ve Hasar Durumlarında Çekici/Servis Sorunları Yaşamazsınız

Yıllık araç kiraladığınızda, şirketinize özel atanan filo temsilcileri ile 7/24 iletişime geçebilir; böylelikle araçlarınız trafikte herhangi bir sorunla karşı karşıya kaldığında en kısa sürede çekici ve servis desteği alabilirsiniz.

9. Hiçbir Koşulda Araç Eksikliği Yaşamazsınız

Sözleşmenizde yer alması halinde filo şirketleri, kullandığınız şirket araçlarında hasar, kaza, çalınma vb. sorunlar meydana geldiğinde şirketinize bunun yerine ikame araç sağlıyor. Bu sayede operasyonel süreçlerinizde aksaklık yaşama olasılığınız da minimum seviyeye iniyor.

10. Operasyonel Süreç Yönetimi için Ek İstihdam Yapmanız Gerekmez

Profesyonel bir filo şirketi ile çalıştığınız takdirde, kiralık araçlarınızın tüm operasyonel süreçleri de sizin yerinize filo temsilcileri tarafından üstleniliyor. Dolayısıyla şirketinizin, filo yönetimi için herhangi bir ek kaynak ayırması gerekmiyor.

Bonus! Hedef Filo'dan Yıllık Araç Kiralamanın Avantajları

Filo kiralama alanındaki yaklaşık 20 yıllık tecrübesiyle Türkiye'nin önde gelen filo şirketlerinden biri olan Hedef Filo, memnuniyet odaklı yaklaşımı ile müşterilerinin ulaşıma dair tüm ihtiyaçlarında güçlü bir çözüm ortaklığı sunuyor. Esnek ödeme seçenekleri ile şirketlere sözleşme aşamasından itibaren kolaylık sağlayan firma, uçtan uca operasyonel hizmetleri ile süreç boyunca da sizin ve çalışanlarınızın yanı başında duruyor. Üstelik ek hizmet ürünleriyle, operasyonel süreçlerin ve bütçe yönetiminin çok daha verimli bir şekilde yürütülebilmesine olanak tanıyor. Size de yalnızca, Hedef Filo güvencesiyle işlerinizi büyütmeye odaklanmak kalıyor!