Uzun Dönem Araç & Filo Kiralama Nasıl Yapılır?

Bir yıl veya daha uzun süre zarfında olan araç kiralama işlemine sizin de bildiğiniz üzere uzun dönem araç kiralama deniyor. Şirketlerin yük ve yolcu taşımacılığı amacıyla araç satın almasına nispetle, kiralamanın birçok avantajı bulunuyor. Nitekim uzun dönem kiralama, satın alma maliyetlerinden kurtulup varolan bütçeyi şirketin diğer departmanlarında daha verimli kullanabilme olanağı sağlıyor. Bu ve bunun gibi avantajları göz önüne alarak uzun dönem araç kiralamaya karar verdiyseniz belli bir süreci izlemeniz gerekiyor. İşte, uzun dönem araç kiralamanın nasıl yapılabileceğinin ayrıntıları…

1. Hedef Filo Uzun Dönem Araç ve Filo Kiralama Süreci

Hedef Filoaraç kiralama sürecinde müşterileriyle birebir ilgilenip sürecin en kolay şekilde yürütülmesini sağlıyor. Bu nedenle müşteri memnuniyeti ve güveni de katbekat artıyor!

 1. Şirket yetkililerinin uzun dönem araç kiralama formundaki istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmaları gerekiyor.
 2. Hedef Filo portföy yöneticileri, şirket yetkililerinin belirttiği iletişim bilgileri aracılığıyla müşteri adaylarıyla en kısa sürede bağlantıya geçiyor.
 3. Müşteri adayı tarafından belirtilen süre doğrultusunda görüşmeler yapılıyor. Bir yıllık araç kiralama yapılabildiği gibi 24, 36 ve 48 ay süren kiralama işlemleri de yapılabiliyor.
 4. Şirketin gereksinimlerine göre en uygun teklif ve ödeme koşulları gözetilerek maliyet ve operasyon yapısına en uygun araçlar ile finansman modeli seçiliyor.
 5. Ödeme seçenekleri ise ay bazında sunuluyor. Bu doğrultuda sunulan opsiyonlar, Hedef Filo'da “sabit, peşinatlı, yıllık artan ve peşinatlı yıllık artan ödeme” şeklinde değişiyor.
 6. En uygun teklif ve ödeme seçenekleriyle yapılan sözleşmenin ardından araçlar Hedef Filo tarafından sıfır model olarak satın alınıyor.
 7. Araçlar sizin tarafınızdan belirlenen bölgelerdeki şirket yetkililerine teslim ediliyor.
 8. Uzun dönem filo kiralamada araç mülkiyeti ile ilgili tüm riskler Hedef Filo tarafından alınıyor.
 9. Sözleşme kapsamında sigorta, plaka ve ruhsat işlemleri, yangın söndürücü, ilk yardım paketi, zincir gibi donanımların sağlanması da Hedef Filo’ya ait oluyor.
 10. Tüm araçların periyodik bakım ve muayeneleri Türkiye genelindeki anlaşmalı servisler tarafından sağlanıyor.
 11. Araçların yasal ve vergisel yükümlülükleri de Hedef Filo tarafından takip ediliyor ve ödeniyor. Bu ve bunun gibi işlemlerin hepsi, sözleşme sürecinde belirlenmiş olan uzun dönem araç kiralama fiyatlarına dahil ediliyor.
 12. Şirketinizin muhasebesine önceden belirlenmiş tutar karşılığı düzenli olarak tek bir fatura gönderiliyor.
 13. Sözleşme süresi sona erdiğinde ise araçlar Hedef Filo’ya iade ediliyor.

2. Hedef Filo’dan Kurumsal Araç Kiralama Avantajları

Hedef Filo, sektördeki uzman deneyimi ve müşteri memnuniyetini gözetmesiyle bir adım öne çıkıyor. Hedef Filo’yu tercih etmeniz halinde faydalanabileceğiniz araç kiralama avantajlarından bazıları ise şunlar:

 1. Hedef Filo, uzman kadrosu ile farklı segmentlerdeki marka ve modellerden size en uygununu seçmenizi sağlıyor.
 2. Aklınıza takılan her soru için 7/24 ulaşabileceğiniz müşteri hizmetleri ve kiralama süreci boyunca ihtiyaçlarınızla birebir ilgilenecek olan size özel bir portföy yöneticisi bulunuyor.
 3. Sözleşme şartları dahilinde ücretsiz arıza ve yol yardım hizmeti sunuluyor. Yine sözleşme şartları dahilinde periyodik bakım masrafları da Hedef Filo tarafından üstleniliyor.
 4. Kiraladığınız araçlar için Türkiye genelinde hizmet alabileceğiniz anlaşmalı servis noktaları bulunuyor.
 5. İhtiyaca göre farklı ödeme seçenekleri sunuluyor.
 6. Hedefnet dijital kanalı üzerinden araçların tüm işlem ve finansal detaylarına kolayca ulaşım sağlanıyor.
 7. Yurt dışı kullanımlarında sigorta poliçesi, vekaletname vb. evrak işlemleri sizin yerinize ücretsiz olarak tamamlanıyor.
 8. Ücretsiz HGS ödeme hizmeti sunuluyor.

Hedef Filo hizmetleri ve avantajları sadece bunlarla da sınırlı kalmıyor. Size özel teklifleri ve ayrıntıları öğrenmek için hemen şimdi portföy yöneticilerimizle iletişime geçin!