Filo Kiralama Sektöründe Şirketlerin Hizmet Kalitesi Nasıl Ölçülür?

Hizmet kalitesi, her sektörde olduğu gibi filo kiralama sektöründe de tüm dinamikleri yerinden oynatıyor. Filo kiralama hizmetleri almak isteyen şirketlerin neredeyse tamamı, iş birliği yapacakları filo şirketlerinin gerçekten iyi bir çözüm ortağı olup olmadığını araştırmak istiyor. Nitekim sözleşmeyi imzalamadan önce yapılacak detaylı araştırmalar, süreç içerisinde yaşanması muhtemel sıkıntıların ve mağduriyetlerin de önüne geçmeyi sağlıyor. Peki, birçok farklı dinamiğin söz sahibi olduğu filo kiralama sektöründe filo şirketlerinin hizmet kalitesi nasıl ölçülüyor? Hangi sorulara odaklanmak, ilgili şirketin filo kiralama hizmet kalitesini anlamaya daha iyi yardımcı oluyor? Gelin, filo şirketlerinin kalitesini objektif bir şekilde ölçmek için nelere bakmalısınız tek tek sıralayalım!

1. Filo Şirketinin Sektördeki Konumu

Sorunsuz bir filo kiralama süreci geçirmek ve sözleşme sonuna kadar verimli bir hizmet almak için filo şirketinin sektördeki yeri ve tecrübesi büyük önem taşıyor. Bu doğrultuda filo kiralama sektörünün öncü firmalarına yönelmek şirketlere büyük avantajlar sağlıyor. Yılları aşkın tecrübesiyle kiralama yapan şirketlerin her türlü ihtiyacını ve sorununu gideren filo firmaları, bununla doğru orantılı olarak yüksek bir memnuniyet oranına sahip oluyor.

2. Teknolojik Altyapı

Filo firmasının gelişmiş bir teknolojik altyapıya sahip olması sunacağı hizmetin kalitesini de doğrudan artırıyor. Özellikle araç ve filo takip sistemi gibi teknolojik ürünler, şirketlerin operasyonlarını en iyi şekilde yönetebilmelerini sağlıyor. Hem binek hem de ticari araç kiralama hizmeti sözleşmelerine dahil edilebilen teknolojik ürünler, şirketlerin müşteri memnuniyetini artırmalarına da yardımcı oluyor. Çünkü filo firmasının gelişmiş teknolojik altyapısı, teslimat veya görüşme bekleyen şirket müşterilerinin de anlık olarak bilgilendirilebilmesini mümkün kılıyor.

3. Müşteri Desteği ve İletişim Kanalları

Yüksek bir hizmet kalitesi, kısa ya da uzun dönem araç kiralama fark etmeksizin her durumda kesintisiz müşteri desteği gerektiriyor. Özellikle filo firmasına 7/24 ulaşabilmek, ani gelişen arızalar ya da kazalar karşısında şirketlerin mağduriyet yaşamasının önüne geçiyor. Bu noktada yaşanan problemleri anlık arama ya da mobil uygulama gibi farklı yollarla iletebilmeyi mümkün kılan filo firmaları memnuniyet sağlama noktasında bir adım öne çıkıyor. Buna istinaden, sorunları hızlı ve etkili şekilde çözen bir müşteri destek ekibine sahip olması da filo firmalarının tercih edilme nedenlerinin başında geliyor.

4. Araç Bakım Desteği ve Yüksek Güvenlik Standartları

Hem ticari hem de binek araç kiralama hizmetleri alan şirketler, filo firmalarının bakım ve güvenlik konusunda müşterilerine hangi desteği sunduğunu merak ediyor. Düzenli bakımı yapılan ve dolayısıyla yüksek güvenlik standartlarına sahip olan araçlar müşterilerin güvenini artırıyor. Bu sebeple kiralama yapan şirketler, anlaşmalı hizmet noktalarında araçlara bakım desteği sunan ve güvenli sürüş deneyimini kesintisiz olarak devam ettirmeyi sağlayan filo firmalarının hizmet kalitesinden son derece memnun oluyor.

5. Özel Ürün ve Hizmetler

Standart filo kiralama şartlarına ek olarak sunulan özel ürün ve hizmetler de filo şirketlerinin hizmet kalitesi puanını bir hayli artırıyor. Örneğin; Hedef Filo’nun sunduğu Araç İade Güvencesi, Bedelsiz Erken İade Hakkı, Yerinde Lastik Değişim Hizmeti ve Yakıt Yönetim Sistemi gibi ekstra hizmet ürünleri, müşterilerin süreç boyunca yaşayabileceği olası mağduriyetleri ve zorlukları ortadan kaldırıyor. Filo kiralama hizmetinden alınacak verimi maksimum seviyede yükselten bu ürünler, doğal olarak müşterilerin memnuniyetine de bir hayli olumlu yansıyor.

6. Müşteri Odaklı Fiyatlandırma Politikaları

Şirketlerin araç kiralama hizmetini mevcut bütçelerine en uygun şekilde alabilmesi filo firmalarına duyulan güveni daha da artırıyor. Bunun için filo kiralamada esnek ödeme seçeneklerine ihtiyaç duyuluyor. Hedef Filo’nun sunduğu esnek ödeme planları, şirketlerin bütçelerini en uygun şekilde ayarlayabilmelerini sağlıyor. Bu da müşterilerin memnuniyet seviyesiyle birlikte Hedef Filo’nun hizmet kalitesini de önemli oranda artırıyor.

7. Müşteri Memnuniyeti Sonuçları

Filo kiralama seçeneklerini değerlendiren şirketler, çeşitli filo firmalarından hizmet alan mevcut ya da eski müşterilerin görüşlerini de araştırabiliyor. Sektörde yüksek memnuniyetle anılan filo firmalarının pek çok yönden ayrıcalıklı bir hizmet kalitesine sahip olduğu tahmin edilebiliyor. Bununla birlikte özel araştırma şirketlerinin yaptığı müşteri memnuniyeti anketlerinin de potansiyel müşterilere güçlü bir fikir verdiğini söylemek mümkün.

Güçlü bir çözüm ortağıyla iş birliği yapmak ve kaliteli bir filo kiralama hizmeti almak istiyorsanız, siz de hemen Hedef Filo’ya gelin! Hedef Filo, bütçe dostu ödeme planları ve kesintisiz müşteri desteğiyle çıktığınız tüm yollarda daima sizinle!