Uzun Dönem Ticari Araç Kiralama

Şirketler için kurumsal araçlar, iş süreçlerinin yürütülmesi noktasında büyük önem taşıyor. Bu ihtiyaç, büyük ölçekli firmaların yanı sıra küçük ve orta ölçekli işletmeler için de kimi zaman mali bir yükü beraberinde getirebiliyor. Bu noktada ihtiyaç duyulan kurumsal araçları ticari araç kiralama hizmetiyle temin etmek şirketler için avantajlı bir seçenek oluşturuyor. Fakat ticari araç kiralamanın ne olduğu ve avantajları hakkında henüz yeterli bilgiye sahip olmayabilirsiniz. Ticari araçlar ve uzun dönem ticari araç kiralamaya dair detaylar, yazımızın devamında sizi bekliyor!

1. Şirketiniz için Uzun Dönem Ticari Araç Kiralama Seçeneği

Şirket sermayenizi en ideal şekilde kullanabilmek ve bütçe planlamanızı yalnızca işinize odaklamak istiyorsanız, araç kiralama hizmetiyle tanışmanızın vakti gelmiş demektir! Şirketler için paradan ve zamandan tasarruf sağlamaya yardımcı olan araç kiralama hizmeti, uzun dönem ve kısa dönem olmak üzere iki şekilde sağlanabiliyor. Hedef Filo’da sadece uzun dönem (12 - 48 ay) için sunulan bu hizmette; binek araçların yanında ticari araç kiralama seçeneği de yer alıyor.

Ürün transferleri, seyahatler ve taşımacılık faaliyetleri gibi pek çok amaca hizmet eden ticari araçlar, mevcut özelliklerine göre hafif ticari araç ve ağır ticari araç olmak üzere ikiye ayrılıyor. Şirketlere ticari araç kiralamalarda isteğe ve ihtiyaca bağlı olarak bir veya birden çok araç kiralanabiliyor. Ticari araçların uzun dönem olarak kiralandığı bir yıl ve daha uzun süreçlerden önce ise şirketlerin ticari araç kiralarken dikkat edileceklere muhakkak göz atması gerekiyor.

2. Uzun Dönem Ticari Araç Kiralama Avantajları

Şirketiniz için uzun dönem ticari araç kiralama, satın almaya kıyasla pek çok avantaja sahip:

  1. Filo kiralamada esnek ödeme seçenekleri ile şirket bütçesine uygun ödeme planı yapılabilmesi ve bu sayede nakit kaynakların farklı alanlarda değerlendirebilmesi,
  2. Önceden belirlenmiş olan sabit tutarlar sayesinde sıfır model araçların ödeme kolaylığı ile kullanılabilmesi,
  3. Araç satışı ve araç mülkiyeti ile ilgili tüm işlemlerin filo şirketi tarafından yürütülmesi,
  4. Araçların düzenli periyodik bakım ve yaz/kış lastiği gibi değişimlerinin 81 ilde anlaşmalı servislerden ek bir ücret ödenmeksizin yapılabilmesi,
  5. Herhangi bir hasar/kaza durumunda, onarım süreçlerinin 24 saati aşması durumunda ikame araç temin edilmesi,
  6. Sigorta, kasko, harç ve vergi ödemelerinin takibinin filo firması tarafından yapılması ve karşılanması,
  7. Filo firması tarafından gerekli görüldüğü takdirde zincir, ilk yardım paketi veya yangın söndürücü gibi donanımların eklenmesi…

3. Uzun Dönem Ticari Araç Kiralama Fiyatları

Uzun dönem ticari araç kiralama fiyatları, kiralama süresi, araç modeli ve sayısı gibi pek çok faktöre bağlı olarak değişkenlik gösterebiliyor. Aynı zamanda ek ürün ve hizmetler ile ihtiyaçlara göre belirlenen sözleşme şartları gibi etkenler de ticari araç kiralama fiyat teklifini etkileyebiliyor. Doğrudan filo firmasına ulaşmak ve uzun dönem ticari araç kiralama teklifi almak, bu noktada en uygun seçeneği oluşturuyor.

Hedef Filo’dan uzun dönem ticari araç kiralama hizmeti, pek çok avantajı da beraberinde getiriyor. Siz de bu avantajlardan yararlanmak ve iş süreçlerinizi sorunsuzca yönetmek için Hedef Filo’yu tercih edebilirsiniz!