Neden Ticari Filo Araç Kiralamayı Tercih Etmelisiniz?

Günümüz dünyasında filo kiralama firmaları, şirketlerin karşısına satın almanın vadettiklerini gölgede bırakacak çeşitli avantajlar ile çıkıyor. Diğer yandan küçük ya da büyük ölçekli fark etmeksizin pek çok işletme, ilk başta kiralamanın sağladığı kolaylıkları değerlendirmekten yana oluyor. Ticari filo kiralama ise şirketlerin ulaşım ve taşımacılık faaliyetlerini sürdürmeleri noktasında oldukça büyük bir öneme sahip. Bu da kiralama firmalarını, gerek yolcu gerekse de yük taşımak için ticari araç desteğine ihtiyaç duyan işletmelerin en önemli çözüm ortağı yapıyor. Gelin, bunun sebeplerine birlikte bakalım!

1.  Şirket Sermayeniz Size Kalır

Araç satın almanın maliyeti bir hayli fazla. Üstelik giderler satın almakla da bitmiyor. Satın almak yerine ticari filo kiralamayı tercih eden şirketler ise oldukça kârlı çıkıyor. Özellikle de işletmelerini büyütmeye yönelik adım atmak isteyen KOBİ’ler için bu çok önemli bir fırsat. Çünkü bu sayede, satın almak için ayrılacak bütçeyi şirketin yararına olacak başka işlerde kullanmak mümkün hale geliyor.

2.  Kira Tutarınız Sabit Olur

Ticari araçların hem satın alma maliyetleri hem de vergi tutarları binek otomobillere kıyasla daha yüksek oluyor. Bu da ticari araç satın almayı şirket sermayesi için büyük bir kayıp haline getiriyor. Oysa ticari filo kiralamada her ay, önceden belirlenmiş net ve sabit bir tutar ödeniyor. Bunun yanı sıra kiralama firmalarının bütçeye ve ihtiyaca yönelik ticari filo kiralama tekliflerinden yararlanmak da süreci olduğundan daha avantajlı hale getiriyor.

3.  Araç Masraflarının Çoğu Filo Kiralama Firması Tarafından Karşılanır

Ticari kiralama yapıldıktan sonra araca dair trafik sigortası, Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV), periyodik bakım masrafları, lastik değişimi vb. giderler filo kiralama firması tarafından karşılanıyor. Bu durum ise şirketlere oldukça büyük bir tasarruf imkânı sağlıyor. Ayrıca, arıza gibi ön görülemeyen sorunların sonucunda ortaya çıkan onarım ve bakım maliyetleri de kiralama firmasının sorumluluğunda oluyor.

4.  Seçenekleri Kişiselleştirmek için Alan Açar

Ticari filo araç kiralamalarda, satın almanın aksine, her işletmenin ihtiyacına uygun olarak hazırlanmış özel bir kiralama planı yapılıyor. Bu da filo kiralama firmalarının, şirketlerin bütçelerini zorlamayacak şekilde çalıştığı anlamına geliyor. Yani kiralama seçenekleri, şirketin ticari araç ihtiyacının sebeplerinden mali kaynaklarının yeterliliğine kadar inceleniyor.

5. En Yeni Araçları Deneyimlemenizi Sağlar

Uzun dönem kiralama firmaları sıfır araç teslimi yaptığı için, yakın zamanda piyasaya sürülmüş en yeni araçları hizmete sunuyor. Bu da yola çıkılacak araçların yeni ve çok daha yüksek performanslı olması anlamına geliyor. Satın alımlarda ise araçlar, bakımlarının düzenli takip edilmemesi ve ihmal edilmesi halinde işletmeleri maddi açıdan ciddi bir kayba uğratabiliyor.

6.  Esnekliğe İmkân Tanır

Filo kiralayan şirketler, kiraladıkları araçları özgürce kullanabiliyor ve istedikleri zaman filo hacmini büyütüp küçültebilme olanağına sahip oluyor. Araçlarını koşullara göre yenileyebilme fırsatlarının bulunması, teknolojinin getirisi yeniliklere hızla adapte olmak isteyen işletmeler için en avantajlı tercihin ticari filo kiralama olduğunu gösteriyor.
 
Şirketinizin ihtiyacına en uygun hafif ticari araçları kiralamak artık çok kolay! Nasıl mı? Siz de hemen şimdi Hedef Filo’ya gelin, ayrıcalıklarla dolu bir dünyanın parçası olmanın keyfini sürün!