Kurumsal Uzun Dönem Araç Kiralamak için Neden Hedef Filo?

Kurumsal uzun dönem araç kiralama yapmak isteyen şirketlerin hangi filo firması ile anlaşacaklarına karar vermeden önce detaylı bir piyasa araştırması yapması gerekiyor. İlk aşamada araç portföyünün, sonrasında ise sunulan ödeme kolaylıklarının öne çıktığı bu noktada, ayrıca hizmet süresi boyunca verilecek hizmetlerin kapsamı da büyük bir önem taşıyor. Çünkü seçilen filo firmasının, hizmet amacı gereği yalnızca araç sahibi ve tedarikçisi olması değil; şirketlerin yükünü her anlamda hafifleten bir çözüm ortağı olarak konumlanması gerekiyor.

1. Hedef Filo Uzmanlığıyla İşletmenizi Bir Adım Öteye Taşıyın!

Araç kiralama sektöründeki faaliyetlerine 2003 yılında başlayan Hedef Filo, sınırsız filo hacmi ile büyük veya küçük ölçekli fark etmeksizin tüm işletmelerin bütçelerine uygun çözümler sunuyor. Sektöründe yaklaşık 20 yıllık tecrübeye sahip olan firma, uzman portföy yöneticileri ve müşteri temsilcileri aracılığıyla, işletmelerin ulaşıma yönelik tüm ihtiyaçlarına uçtan uca hizmet anlayışı ile karşılık veriyor.

Özetle, uzun dönem kurumsal araç kiralamada Hedef Filo’yu tercih etmeniz için onlarca sebepten bahsetmek mümkün! Peki, bunların en öne çıkanlarının neler olduğunu öğrenmeye ne dersiniz?

1.1. Sınırsız Araç Seçeneği

Hedef Filo, kurumsal uzun dönem araç kiralama yapmak isteyen şirketlere sadece belirli marka ve modelleri değil, diledikleri tüm araçları kiralama imkânı sunuyor. Bu ister piyasadaki en uygun araç olsun, ister normal şartlarda Türkiye’de satışta olmayan niş modeller… Hem de hepsi sıfır model!

1.2. Profesyonel Danışmanlık

Hedef Filo’nun uzman portföy yöneticileri, araç kiralama fiyat teklifi aşamasından itibaren şirket yetkilileriyle birebir temas kurarak, işletmelerin tüm ihtiyaçlarını bütçelerine en uygun şekilde belirlemeye ve karşılamaya yardımcı oluyor. Gerek portföy yöneticileri gerekse de müşteri temsilcileri sözleşme süresi boyunca şirketlerin tüm talepleriyle yakından ilgileniyor.

1.3. Esnek Ödeme Seçenekleri

Hedef Filo, ayrıcalıklı hizmetlerinden Türkiye’deki tüm şirketlerin yararlanabilmesi adına müşteri adaylarına birbirinden cazip ödeme seçenekleri sunuyor. Hedef Filo’nun esnek ödeme seçenekleri müşterilerin taleplerine göre sabit, peşinatlı, artan veya azalan olmak üzere dört farklı modele ayrılıyor.

1.4. 7/24 Hizmet

Reel sektörde faaliyet gösteren pek çok şirketin çalışma günleri ve saatleri, vardiyalı çalışma modeli dahilinde tüm zamanlara yayılabiliyor. Dolayısıyla ulaşım operasyonları da bu doğrultuda aralıksız devam ediyor. Bunun için Hedef Filo’nun hizmet süresi de 7 gün 24 saat boyunca kesintisiz devam ediyor.

1.5. Şirketlere Özel Atanan Müşteri Temsilcileri

Şirketlerin ulaşıma yönelik ihtiyaçları, faaliyet gösterdikleri sektörden kullanımdaki araç adedine ve özelliklerine kadar pek çok etkene göre değişkenlik gösteriyor. Müşterilerinin tüm mevcut/olası ihtiyaçlarının ve beklentilerinin karşılanması adına Hedef Filo, müşteri temsilcilerini sözleşme boyunca hizmet vermek üzere her şirkete özel olarak görevlendiriyor.

1.6. Ücretsiz Periyodik Bakım

Hedef Filo’dan kiralanan araçların periyodik bakım zamanları, müşterilere özel temsilciler tarafından düzenli olarak takip ediliyor. Araçların periyodik bakım işlemleri kullanıcılar tarafından anlaşmalı servis noktalarında yaptırıldıktan sonra, şirketlere bu işlem için herhangi bir ek fatura iletilmiyor. Periyodik bakım masrafları ve gerekli durumlarda yapılan parça değişiklikleri Hedef Filo tarafından karşılanıyor.

1.7. Arıza/Kaza/Hasar Durumlarında Kapsamlı Destek

Sözleşmede yer alması halinde, kiralık araçlarda arıza veya kazalardan kaynaklı tüm hasarların onarım masrafları Hedef Filo tarafından karşılanıyor. Müşteri temsilcileri tarafından araçlara hızlıca yol yardım ve çekici desteği sağlanmakla birlikte, tamirat ve parça değişimi gibi tüm işlemler yine anlaşmalı servis noktalarında gerçekleştiriliyor. Buna ek olarak, araçların belirli süreliğine kullanılamaması durumunda Hedef Filo tarafından şirketlere ikame araç temini de sağlanıyor.

1.8. Profesyonel Filo Yönetim Hizmeti

Bir işletmenin operasyonel süreçlerini yürüten araçların yakıt, kilometre, rota, bakım, arıza vb. işlemleri başlı başına büyük bir iş yükü haline gelebiliyor. Müşterilerine tüm ihtiyaçları için uçtan uca hizmet sunan Hedef Filo, araç takip sistemleri aracılığıyla yürüttüğü filo yönetim hizmetleri ile şirketlerin finansal ve operasyonel tüm süreçlerinde ayrılmaz bir parçası olarak hareket ediyor.

1.9. 81 İlde Anlaşmalı Servis Ağı

Hedef Filo, sektörünün en büyük firmalarından biri olarak Türkiye genelinde pek çok işletmenin çözüm ortaklığını üstleniyor. Aynı zamanda kiralanan araçlar yapılan iş gereği Türkiye’nin dört bir yanında dolaşımda olabiliyor. Bunun için Hedef Filo’nun, Türkiye’nin 81 ilinde çok sayıda anlaşmalı servis noktası bulunuyor.

1.10. Sigorta-Vergi-Harç-Kasko Takibi ve Ödemeleri

Hedef Filo’dan yıllık araç kiralamanın avantajlarından biri de, araçların yasal zorunluluk kapsamında olan ödeme işlemlerinin müşteriye ek tutar olarak yansıtılmadan zamanında yapılması. Buna ilaveten araçlar için yapılacak kiralık araç kaskosunun takip ve ödeme işlemleri de faturaya dahil edilmeksizin Hedef Filo tarafından karşılanıyor.

1.11. Ücretsiz Yaz/Kış Lastiği Değişimi

Türkiye’de bilindiği üzere, her yıl 1 Aralık ve 1 Nisan tarihleri arasında zorunlu kış lastiği uygulaması yapılıyor. Tıpkı araçların trafiğe çıkması için gereken diğer zorunlu veya gerekli işlemler gibi, yaz/kış lastiği tedarik ve değişim işlemleri de Hedef Filo tarafından ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor.

1.12. Avantajlarınızı İkiye Katlayacak Ek Paketler

Erken araç iadesi durumunda bedel tutarları ve kullanıcı hatalarına bağlı masraflar, normal şartlarda müşterilerin üstlenmesi gereken sorumluluklar arasında yer alıyor. Bununla birlikte standart filo kiralamada, mevcut ikinci el araçların elden çıkarılması, adreste lastik değişimi, servis için vale hizmetleri ve yakıt yönetim sistemi gibi seçenekler de bulunmuyor. Ancak Hedef Filo ek hizmet ürünleri sayesinde işletmeler, tüm bunlardan opsiyonel olarak faydalanabiliyor.

Uzun dönem araç kiralama nasıl yapılır adım adım incelemek için linke tıklayabilirsiniz!