Filo Kiralamanın Şirket Bütçenize Olası 5 Katkısı

Her şirketin, planlanan projeleri ve büyüklüğüne göre farklı gider kalemleri olabiliyor. Dünyadaki ekonomik dalgalanma ile birlikte bu giderler kimi zaman şirket gelirlerinin de önüne geçiyor. Şirketin çalışanlarına sunduğu yiyecek ve içecek imkanları, eğitim hizmetleri ve sosyal olanakların yanı sıra en büyük harcama kanalı genellikle ulaşım oluyor.
Otomobil fiyatlarındaki hız kesmeyen yükseliş, günümüzde araç satın almayı da zorlaştırıyor. Şirket bütçesini zorlayan hatta kimi zaman zarara girmesine neden olan otomobil satın alma işlemi, buna ek olarak farklı masrafları da beraberinde getiriyor. Şirketler ise buna karşılık, ihtiyaç duydukları araçları temin etmek için sermayeden yüklü pay ayırmak yerine daha ekonomik bir alternatif olan filo kiralama hizmetine yönelmeyi tercih ediyor. Bu sayede şirket içi maliyetler düşmekle birlikte ulaşıma ayrılan bütçeden tasarruf edilebiliyor.

1. Şirket Bütçesini Daha Verimli Kullanmak

Filo araç kiralama hizmeti ile şirket için ihtiyaç duyulan otomobilleri satın almak yerine daha küçük bütçelerle ulaşım sorunu çözülebiliyor. Otomobil satın alımı ile birlikte gelen birtakım yükümlülükler de şirketin sorumluluğu olmaktan çıkıyor. Dolayısıyla şirketin iş yükü haline gelen bakım masrafları da kiralama hizmeti ile ortadan kalkıyor. Sigorta işlemleri, harç, vergi ve kasko ödemeleri araç kiralama hizmeti veren filo firması tarafından karşılanıyor. Bu sayede şirketin otomobil satın almaya ve beraberinde gelen masraflara ayıracağı bütçe korunabiliyor.
Şirketlerin otomobil kiralayarak koruma altına aldıkları nakit kaynaklar, şirket içindeki farklı alanlara aktarılarak bu alanlarda düzenlemelerin yapılmasına olanak tanıyor. Bu sayede şirketler personellerine daha iyi bir çalışma ortamı sunabiliyor. Araç kiralama sayesinde korunan bütçenin bir kısmı teknoloji ve pazarlama departmanlarına yönlendirilebiliyor. Böylece şirketin görünürlüğünü artıran internet sitesi, mobil uygulaması ve reklam harcamaları için ek bir bütçe yaratılabiliyor.

Araç kiralama söz konusu olduğunda, ödeme planı konusunda da ayrıcalıklı olacağınızı biliyor muydunuz?

Filo firmaları şirketlere esnek ödeme seçenekleri sunarak araç kiralama işlemlerini daha kolay bir şekilde yürütmeye olanak tanıyor. Şirketler ve filo firmaları en makul ödeme planını birlikte hazırlayarak her iki kurum için de ortak paydada buluşabiliyor. Böylece şirket bütçesini zorlamadan ödeme planlanabiliyor.
Bu planlama sayesinde şirketlerin finans ekipleri ödeme işlemlerini rahatlıkla yürütebiliyor. Filo kiralama firmaları tarafından düzenli olarak yürütülen araç bakım hizmetleri sayesinde kiralanan otomobiller şirketler için ek bir yük de yaratmıyor. Bu da finans ekibinin hazırladığı aylık ve yıllık bütçelerin tutmasına, beklenmedik sorunlar ile karşılaşma olasılığının düşmesine imkan tanıyor.

2. Kolay ve Ekonomik Bir Şekilde Araç Yenilemek

Otomobil satın alan her şirket için araç yenileme işlemi de ayrı bir iş kolu oluyor. Şirket içindeki hangi araçların yenilenmesi gerektiği, hangi modeller ile değiştirileceği, bu otomobillerin nereden temin edileceği ve bu işleme ayrılacak olan bütçe şirketleri maddi ve manevi anlamda yorabiliyor. Filo kiralama hizmeti sayesinde şirketler sahip oldukları otomobillerin satış işlemleri ile ilgilenmek zorunda kalmıyor.
Operasyonel filo kiralama hizmeti ile şirketler için en uygun otomobil modeli bulunabiliyor. Araç yenileme vakti geldiğinde tüm işlemler yine filo firması üzerinden çözülebiliyor. Ayrıca filo firması sayesinde otomobil satışı esnasında karşı karşıya kalınabilecek sorunlar da ortadan kalkıyor. Bu sayede ikinci el değer kaybı riski şirketin sorunu olmaktan çıkıyor.

Araçlarınızı yenilerken çalışan memnuniyetini de gözetebilir, ulaşım alanında gücünüze güç katarken çalışanlarınızın motivasyonunu da artırabilirsiniz!

Araç kiralama hizmeti sayesinde şirketler çalışanları için de en kaliteli ve güvenilir araçlara sahip olabiliyor. Çalışan memnuniyetinin artması şirket içindeki çalışmaların kalitesinde de aynı oranda artışa sağlıyor. Bu sayede şirketler bütçelerini aşmadan yeni araçlara sahip olurken, çalışan memnuniyetinin artmasını da sağlıyor.

3. Şirketin Prestijini Artırmak

Kaliteli, sıfır model ve hatta gösterişli bir arabaya sahip olmak her şirket için kolay olmuyor. Diğer yandan otomobil satın alan çoğu şirket, araçları ikinci el alıp uzun süre kullanmayı tercih ediyor. Bu da şirketler için prestij kaybına yol açabildiği gibi kullanılan araçlarda da daha büyük sorunların meydana gelmesine sebep olabiliyor.
Her gün yola çıkan araçlar belli bir zaman sonra değiştirilmezse yolda kalma gibi problemlerle bile karşılaşılıyor. Fakat belli zaman aralıkları ile şirket otomobillerini yeni modeller ile değiştirmek kurumlar için hem maliyetli hem de zaman yönetimi açısından zorlayıcı olabiliyor.

Uzun dönem araç kiralama hizmetinden faydalanarak, dilediğiniz aracı sıfır model kiralamanın keyfini sürebilirsiniz!

Bu şirketler tarafından satın alınamayan kaliteli ve lüks araçlara filo kiralama hizmeti sayesinde çok daha rahat şekilde ulaşılabiliyor. Filo araç kiralama ile şirketler için en ideal araçlar en avantajlı koşullarla temin ediliyor. Bu sayede araç kiralama yolunu tercih eden şirketler prestijli ve güçlü şirket imajını şirket bütçesine zarar vermeden koruyabiliyor.

4. Zamanı Verimli Kullanmak

Filo kiralama süreci ise araç satın alıp satma sürecine göre daha ekonomik ve daha verimli işliyor. Araç satın alımında şirketlerin sorumluluğu altında olan konuların çok büyük bir kısmı kiralama işlemi yapıldığı takdirde filo firmalarına ait oluyor. Böylelikle şirketler araçların bakım zamanını takip etmek zorunda kalmadığı gibi bu bakım işlemlerine de ödeme yapmak durumunda kalmıyor.
Kasko, sigorta ve harç ödemeleri şirketin sorumluluğunda olmadığı için bu işlemlere ayırması gereken vakti diğer kanallara yönlendirebiliyor. Filo yönetimi hizmetlerine bağlı olarak şirketler yalnızca bu ödeme işleminden sorumlu oluyor. Bu sayede zamanı ve bütçeyi daha verimli şekilde kullanabiliyorlar.

Hedef Filo’nun “Sat Kazan Kirala Kazan” adlı ek hizmet ürünü ile zamandan çok daha fazla tasarruf edebilirsiniz!

Hedef Filo’nun “Sat Kazan Kirala Kazan” adlı ek hizmet ürününü daha önce hiç duymuş muydunuz? Kira kontratına bu avantajlı ürünü de ekleten şirketler, Hedef Filo’dan sıfır araç kiralarken ellerindeki kullanılmış ve eski araçların satış işlemleri ile vakit kaybetmiyor. Satış işlemleri ile kiracı konumundaki şirketin çalışanları yerine Hedef Filo’nun tecrübeli ekibi ilgileniyor. Böylece zaman kazanmak adına aracı değerinin altında elden çıkarma olasılığı da ortadan kalkmış oluyor.

5. Yakıt Giderlerinden Tasarruf Etmek

Filo takip sistemi ile otomobil kiralayan şirketler, araçların nerede bulunduğunu ve ne durumda olduğunu öğrenebiliyor. Araç takip teknolojisi ile araç ve sürücü güvenliği de kontrol altına alınıyor. Üstelik bu sistem bütçenin daha verimli kullanılmasına da yardımcı oluyor.
Araç takip sistemi ile çözüm odaklı iş planları oluşturmak ve yönetmek kolaylaşıyor. Üstelik yakıt giderlerinden de tasarruf etmek mümkün oluyor. Ayrıca sürücüler araçları çok daha dikkatli kullanarak kazaların ve gecikmelerin yaşanmasına fırsat vermiyor. Bu sayede hem çalışanları hem de bütçeyi korumak mümkün hale geliyor.

Peki, Hedef Filo’nun Yakıt Yönetim Sistemi ile tüm Opet akaryakıt istasyonlarından şirket araçlarınıza indirimli yakıt alabileceğinizi biliyor muydunuz? Hem de dolum esnasında herhangi bir ödeme yapmadan!

Hedef Filo hizmetlerinden ve avantajlarından yararlanmak çok kolay! Siz de hemen şimdi filo kiralama teklif formunu doldurarak portföy yöneticilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.