Şirketinizin Araç Filosu Var mı? Filo Kiralamayı Değerlendirin!

Günümüz dünyasında otomobiller, ulaşım noktasında oldukça büyük kolaylıklar sağlıyor. Elbette, ulaşımın öncelikli olduğu şirketler için bu durum çok daha kritik bir öneme sahip. Çünkü şirket araçları, sağladıkları ulaşım kolaylığından öte işletmeler için ciddi bir ihtiyacı da gideriyor. Filo kurmak için harekete geçen şirket sahiplerini en çok merak ettiren konu ise “satın almak ile kiralamak arasındaki farklar” oluyor. Öyleyse bu noktadan hareketle, araç kiralama işlemini farklı açılardan ele almaya ne dersiniz?

1. Şirketiniz için Filo Kiralamayı Ne Zaman Tercih Etmelisiniz?

Gerek KOBİ’ler gerekse de büyük ölçekli şirketler için ulaşım giderleri ile ilgilenmek oldukça masraflı ve zaman kaybettiren bir süreç halini alabiliyor. İşte tam da bunun önüne geçmek için filo kiralama firmalarının hem küçük hem de büyük ölçekli işletmelerin yararına sunduğu bazı avantajlar bulunuyor. Peki, şirketiniz için filo kiralamanın hangi durumlarda en doğru seçenek olabileceğini biliyor musunuz?

1.1. Şirketinize Prestij Kazandırmak İstediğinizde

Filo kiralamanın en cazip avantajlarından biri, kiralanan otomobillerin son model araçlar ile değiştirilebilmesi. Bu sayede yenilenebilir bir araç filosuna sahip olmanın prestiji de beraberinde geliyor. Satın alma durumunda ise böyle bir imkân ancak, mevcut araçları ikinci el olarak sattıktan sonra mümkün olabiliyor. Bu da oldukça uzun ve maddi anlamda kaybettiren bir süreç anlamına geliyor.

1.2. Giderlerinizi Optimize Etmek İstediğinizde

Bir işletmenin ulaşım giderlerini minimuma çekmek ve şirket hesabından toplu halde nakit çıkışını engellemek için filo kiralamak en bütçe dostu seçenek! Çünkü uzun dönemli kiralamalarda araçların bakım, onarım vb. masrafları kiralamayı yapan şirkete değil; filo firmasına ait. Bunun yanında, kiralama firmalarının sunduğu birçok avantajdan faydalanmak da mümkün!

1.3. Tüm Operasyonel Süreçlerinizin Tek Merkezden Yönetilmesini İstediğinizde

Şirketinize araç satın aldığınızda bunlara ait bakım, onarım, sigorta ve vergilendirme süreçlerinin takibi yalnızca sizin sorumluluğunuzda. Bu da süreci yönetmek için personel alımına harcanacak ekstra gider ve zaman demek! Oysa satın almak yerine kiralamanın tercih edilmesi durumunda, operasyonel süreçlerin tamamı filo kiralama firması tarafından tek çatı altında yürütülüyor.

2. Filo Araç Kiralama Seçeneğinin Şirketinize Sağlayabileceği Avantaj ve Tasarruflar Nelerdir?

Filo kiralamak, şirketinize hem kısa hem de uzun vadede kâr ettirmenin en tercih edilebilir yöntemi! Bu sayede araç kiralama firmalarının sağladığı birçok avantaj, fırsat ve yenilikten de yararlanma fırsatı doğuyor. Çünkü araç kiralama firmaları filo kiralama tekliflerini sunarken bütçenize en uygun tutarları belirleyerek işletmenizin yanında yer alıyor. Peki, şirketinize bir araç filosu satın almak yerine kiralamayı tercih etmeniz size hangi kapıları aralıyor dersiniz?

2.1. Bakım ve Ödemelerin Takibi

Şirketiniz için uzun dönem araç kiraladığınızda, kiralanan tüm araçların sigorta, periyodik bakım, onarım vb. süreçlerinin yönetimini filo kiralama firması sağlıyor. Bu da kullandığınız her aracın bakım, onarım ve sigorta işlemlerinin düzenli olarak yapılması demek!

2.2. Güvenli Sürüş Keyfi

Kiraladığınız filoya ait otomobillerin her türlü takibi kiralama firması tarafından dikkatle yapıldığından, yolculuk esnasında araçları güvenle kullanmak mümkün oluyor.

2.3. Maliyet Yönetimi

Araç satın almanın maliyeti günden güne artarken, filo kiralamanın şirketler için önemi de gittikçe daha büyük bir anlam kazanıyor. Satın almak yerine kiralama tercih edildiğinde, vergiler şirket gideri olarak gösterilebildiği için giderden düşürülebiliyor. Aynı zamanda uzun dönem kiralama ücretleri de aylık olarak ödendiğinden, toplu halde ve yüklü miktarda nakit çıkışı nedeniyle şirket bütçesi sarsılmıyor.

2.4. Kaza Anında Destekçi

Herhangi bir kaza halinde, kazaya karışan otomobilin onarımı ile araç kiralama firması ilgileniyor. Elbette bu esnada şirketinizi mağdur etmeyecek şekilde kazada hasar gören aracın yerine de bir yenisi atanıyor.

Hedef Filo, her türlü sorununuzda çözümün bir parçası olarak yedi gün 24 saat size destek vermeye hazır. Hedef Filo ile uzun dönem olarak yapacağınız sözleşmelerde, gözünüz asla arkada kalmayacak!