Kurumsal Araç Kiralama Şirketinde Aranacak Özellikler

Araç kiralamak şirketler için satın almaya kıyasla daha ekonomik bir alternatif oluyor. Şirketin prestijinden bütçesine kadar pek çok alanda fayda sağlayan araç kiralama hizmeti, titiz bir araştırma da gerektiriyor. Şirketiniz için araç kiralama seçeneğini değerlendiriyorsanız bu sektörün önde gelen firmalarını incelemeniz şart. Çünkü kurumsal araç kiralama şirketlerinin bu süreci kolay ve etkili şekilde yönetebilmesi büyük önem taşıyor.

Filo hizmetleri, küçük ve büyük ölçekli tüm şirketler tarafından tercih edilebiliyor. Bu hizmet ile iş süreçleri kolaylaşırken araç satın almaktan kaynaklanan bütçe açıkları da ortadan kalkıyor. Çünkü şirketler için araç satın almanın maliyeti filo kiralama hizmetine kıyasla çok daha büyük oluyor. Üstelik şirketler araç satın aldıktan sonra farklı istenmeyen durumlar ile de karşılaşabiliyor. Araçların sigorta, kasko ve harç ödemeleri, rutin bakımları ve geçirdikleri kazalar şirketin sorumluluğu altında oluyor.

Kurumsal araç kiralama firmaları esnek ödeme planları sayesinde şirketlerin bütçelerine yük olmayarak kaliteli ulaşım hizmeti almalarına yardımcı oluyor. Peki, kurumsal araç kiralama şirketinde aranacak özellikler nelerdir?

Haydi, kurumsal araç kiralama şirketi ile anlaşmadan önce nelere dikkat etmeniz gerektiğine bir göz atalım!

1. Sektörde Kaç Yıldır Yer Alıyor?

Kurumsal araç kiralama şirketlerinin sektörde gerektiği düzeyde deneyim sahibi olup olmaması büyük önem taşıyor. Çünkü şirketinizin tüm ulaşım işleri için çalıştığınız kurumun güvenilir ve tecrübe sahibi olması gerekiyor. Bu firmaların uzman kadroları ile her daim müşterilerinin yanında yer alması ve gerektiği zaman çözüm üretebilmesi, şirket işleyişinin korunmasına da katkı sağlıyor. Bu sayede araç kiralama ihtiyacı için ayırdığınız bütçenin karşılığını alabilir, işlerinizi aksatmadan yürütebilirsiniz.
Filo kiralama firmasının şirketinizin ihtiyaç duyduğu araçları, istediğiniz süre boyunca ve uygun ödeme planları ile sunması şirket bütçesini kontrol altına almanıza da destek oluyor. Dolayısıyla şirketiniz için araç kiralamadan önce filo kiralama markalarını araştırmanız ve şirketiniz için en doğru marka ile anlaşmanız kritik faktörlerin başında geliyor!

Faaliyetlerine 2003 yılında başlayan Hedef Filo, alanındaki yaklaşık 20 yıllık tecrübesi ve geniş uzman kadrosu ile günümüzde Türkiye araç kiralama sektörünün en büyük ve öncü markaları arasında yer alıyor.

2. Araç Portföyü Geniş mi?

Filo kiralama firmasının geniş bir araç portföyüne sahip olması şirketiniz için olumlu bir özellik. Şirket içinde aylık ve yıllık planlar yapılsa dahi istisnai durumlar meydana gelebiliyor. Araba modelinde değişikliğe gitmek zorunda kalacağınız bir durumda, filo kiralama firmasının size farklı olanaklar sunabilmesi şirket işleyişinin en verimli şekilde devam etmesine katkı sağlıyor.
Araç kiralama firmalarının büyük bir kısmı gelişmiş bir filo kiralama ağına sahip oluyor. Ancak kiralama işlemi yapılmadan önce şirketin ihtiyaçlarının doğru şekilde analiz edilmesi gerekiyor. Şirket süreçlerini en iyi şekilde sürdürebilmek için ihtiyaç duyulan araç tipi binek araç mı yoksa ticari araç mı? Hangi otomobil markası ihtiyaçlarınızı karşılayabilir? Kaç adet araca ihtiyacınız var? Bu soruların yanıtları şirketiniz için en doğru filo kiralama firmasını seçmeniz konusunda yardımcı olabilir. Şirketinizin ihtiyaçlarını belirledikten sonra bu ihtiyaçları karşılayacak bir firma bulmanız da kolaylaşacaktır.

Hedef Filo’nun müşterilerinin taleplerine göre daima sıfır araç satın aldığını ve bu doğrultuda arzu edilen tüm araç modellerini kiralayabildiğini biliyor muydunuz?

3. Sorunlarınızı Çözebiliyor mu?

Araçların kullanılacağı süreye ve rotaya göre bazı risk faktörleri ortaya çıkabiliyor. Kiralamayı planladığınız araçlar uzun yola çıkacaksa bakımlarının düzenli olarak yapıldığından emin olmak gerekiyor. Filo kiralama firmasının şirketinize sağlam, kaliteli ve bakımlı araçlar temin edilebilmesi işlerinizin aksamaması için oldukça elzem. Ayrıca filo firması ile kiralama sözleşmesi yapmadan önce size sunacağı çözümleri çok iyi okumanız ve ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamadığından emin olmanız gerekiyor.
Filo firmasının kiralama süresi boyunca meydana gelebilecek arıza, kaza ve hasar gibi olumsuz durumlarda ne derece destek sunduğu da büyük önem taşıyor. Olası bir kaza durumunda filo temsilcilerine haftanın her günü ve her saati ulaşma imkanına sahip olmanız gerekiyor. Üstelik filo temsilcilerinin de kaza yaptığınız konuma hiç vakit kaybetmeden bir servis ekibi göndermesi şirketinizin içinde bulunduğu olumsuz durumun etkilerini en aza indirgemenize yardımcı oluyor.

Hedef Filo’da her şirket için özel temsilciler atandığını ve müşteri temsilcilerinin gün-saat fark etmeksizin 7/24 hizmet verdiğini duymuş muydunuz?

4. Esnek Ödeme Planları Sunabiliyor mu?

Araç kiralama hizmeti, araç satın alma işlemine kıyasla daha az maliyetli bir seçenek olsa da şirketlerin bu harcamaya ayrı bir bütçe oluşturması gerekiyor. Şirket bütçesinin verimli bir şekilde kullanılabilmesi için filo kiralama firması ile uygun ödeme seçenekleri konusunda anlaşmalar sağlanabiliyor. Çalışacağınız kurumsal araç kiralama şirketinin gelir ve giderlerin tarihlerine uygun olacak şekilde esnek ödeme planları hazırlayabilmesi, şirketiniz için şüphesiz büyük bir avantaj niteliğinde!

Hedef Filo, müşterilerine “Sabit Kira Ödeme”, “Peşinatlı Ödeme”, “Yıllık Artan Ödeme” ve “Peşinatlı Yıllık Artan Ödeme” olmak üzere dört farklı ödeme planı alternatifi sunuyor. Sizce de çok cazip değil mi?

5. Araç ve Filo Takip Sistemi Var mı?

Araç takip sistemi ile şirketiniz için kiraladığınız otomobillerin nerede olduğunu görebilir ve durumunu takip edebilirsiniz. Bu sayede hem çalışanların hem de araçların güvenliğini adım adım izleyebilirsiniz. Şirketiniz için verimli olacak bir filo kiralama firması arıyorsanız, size araç takip özelliği sunup sunmaması da önemli bir kriter.
Araç takip sistemi, araca yerleştirilen cihaz sayesinde çalışıyor. GPS veya GLONASS uydu tabanlı radyonavigasyon sistemleri bulunan bu cihazlar, konumun uydu üzerinden anlık olarak aktarılmasını sağlıyor. Ayrıca bu cihaz ile aracın hızını, motorun durumunu ve ne kadar yakıt harcadığını da görmeniz mümkün. Bu verilere hem anlık olarak ulaşabilir hem de daha sonra incelenmesi için kaydedebilirsiniz.

Hedef Filo’nun talep doğrultusunda hizmete sunduğu araç takip sistemi sayesinde, iş planlarınızı daha sistematik şekilde hazırlayabilir; üstelik yakıt giderlerinden de tasarruf ederek şirket bütçenize ekstra katkı sağlayabilirsiniz.

6. Araç Masrafları Konusunda Yardımcı Oluyor mu?

Filo kiralama koşulları arasında firmanın hangi masrafları üstlendiğini de detaylı olarak incelemeniz gerekiyor. Filo kiralama teklifi içerisinde araçların bakım masraflarının, kasko, harç ve sigorta ödemeleri ile birlikte karşılanması şirket bütçesi için büyük bir artı puan oluyor. Her filo firması bu hizmetleri sunmadığı için anlaşma yaptığınız firmanın hangi konularda size destek olacağını öğrenmeniz gerekiyor.

Kiralık araçlarınızı gönül rahatlığıyla kullanması sizden, araçlara yönelik hem yasal hem de işlevsel tüm süreçlerin takibi ve ödemeleri Hedef Filo’dan!

7. Gelişmiş Servis Ağına Sahip mi?

Filo kiralama firmalarının gelişmiş bir servis ağına sahip olmaları da son derece önemli. Araçlarınızı şehirlerarası ulaşım hizmetlerinde de kullanmayı planlıyorsanız, çalıştığınız filo firmasının ülke genelinde servis imkanı sunması gerekiyor. Anlaşmalı servis noktaları aracılığıyla lastik değişimi, araç bakımı ve onarım işlemlerinin ülkenin dört bir yanında da çözülebilmesi büyük önem taşıyor.

Hedef Filo, 81 ilde bulunan anlaşmalı servis noktalarıyla müşterilerini ülkenin hiçbir konumunda yarı yolda bırakmıyor! Üstelik anlaşmalı servis noktalarında Hedef Filo müşterilerine işlem önceliği de tanınıyor.

Siz de Hedef Filo'nun filo kiralama hizmetinden yararlanmak için daha fazla vakit kaybetmeyin, kiralama teklif formunu hemen doldurun!