Neden Uzun Dönem Araç Kiralamalısınız?

Operasyonel uzun dönem araç kiralama şirketler için operasyonel anlamda avantajlar sunduğu kadar finansal anlamda da büyük kolaylıklar sunuyor. Bugün standart bir filo aracına baktığınızda bunun ortalama 100 bin TL ile 200 bin TL arasında değişen fiyatlarda pahalı bir ürün olduğunu söyleyebiliriz. Firmalar kiralamak yerine satın almayı tercih ettiklerinde, ortalama 10 araç için 1 milyon TL ile 2 milyon TL arasında bir tutar ödeyeceklerdir.

Şirketler filo araçlarını 3 farklı şekilde finanse edebilir; kredi çekerek, finansal kiralama yaparak, operasyonel kiralama yaparak. İlk iki yöntem ile üçüncü arasındaki temel fark, ilk iki yöntemde amaç varlığın tamamını şirkete satmaktır. Varlığın değeri olan 1 milyon TL ya da 2 milyon TL’nin tamamının taksitlendirilerek ödenmesi beklenir. Hatta kredi kullanarak paralarını finanse edeceklerin bu tutarlardan daha büyük bedeller ödemeleri gerekir. Bu da şirketlerin kendi işlerine yatırım yapmalarını engelleyen önemli noktalardan bir tanesidir.

Uzun dönem filo kiralama hizmeti, firmaların uzun vadede gelir getirmeyen bir kaleme yatırım yapmalarının önüne geçer. Operasyonel kiralamada aracın kullandığınız kadarını öder, kiralama yaptığınız süre boyunca tüm operasyonel maliyetlerinizi, enflasyon etkisinden arındırmış ve sabitlemiş olursunuz. Diğer yandan, Türkiye’nin her yerinde aynı standartta ve güvenilir hizmete, üstelik uygun maliyetlere firmaların bireysel olarak ulaşması oldukça güç oluyor. Firmalar, operasyonel maliyetlerin her birine tek tek vakıf olamayacakları için öngörülmeyen masraflar ve beklenmedik giderler ile karşı karşıya kalabiliyorlar. Bu nedenle uzun dönem operasyonel kiralama yapmak, şirketleri büyük bir operasyonel yükten kurtarırken, kaliteli hizmet imkanı da sağlıyor.

Siz de uzun dönem araç kiralamanın finansal ve operasyonel avantajlarından yararlanmak isterseniz konusunda uzman portföy yöneticilerimizin sizinle iletişime geçmesi için filo kiralama teklif formumuzu doldurabilirsiniz.