Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Duyuru

Tedarikçimiz, İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü’ne 833281 sicil numarası ile kayıtlı Optimum Otomotiv Satış Sonrası Çözümleri Ticaret Anonim Şirketi (“Optimum”) siber saldırıya uğramıştır. Hedef Filo araçlarıyla ilgili onarım hizmetlerine destek olan Optimum, 02 – 16 Temmuz 2013 tarihleri arasında arıza, bakım ya da hasar onarımını anlaşmış olduğu servisler ile ilgili olarak araç kullanıcılarımızdan ve kaza raporunda bulunan üçüncü kişilerden temin edilen belgelerde yer alan verilerin, siber saldırı nedeniyle üçüncü kişilere aktığı bilgisini 26.02.2019 tarihinde tarafımıza bildirmiştir.

İlgili durum Optimum’un yönettiği sistemlerden kaynaklanmaktadır, Hedef Filo’nun yönettiği sistemlerden kaynaklanmamaktadır. İlgili hususun gerekli mercilere bildirildiğini ve siber saldırıyı gerçekleştiren kişiler hakkında Optimum Şirketi’nin savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu belirtmek isteriz.

Optimum tarafından Hedef Filo’ya iletilen kişilere gerekli bildirimler Hedef Filo tarafından gerçekleştirilmiştir. Tespit edilemeyen kişileri bilgilendirmek amacıyla bu duyuru hazırlanmıştır. 

Konuya ilişkin daha detaylı bilgi almak için bizlere hedefarac@hs02.kep.tr adresinden bu elektronik posta adresinizi kullanmak suretiyle ulaşabilirsiniz.