Limit Gerektirmeyen DBS

Hedef Filo’nun sunduğu hizmet karşılığı doğan alacaklarının, bankalar tarafından müşterilerimize tahsis edilen kredi limiti dahilinde ve fatura vade tarihinde müşterilerimizin hesaplarından Hedef Filo hesaplarına otomatik olarak transfer edilmesini sağlayan tahsilat sistemidir.

Hedef Filo’nun sunduğu hizmet karşılığı doğan alacaklarının müşterilerimizden alınmış yetki belgesine istinaden, kredi limit tahsisi gerektirmeksizin, fatura vade tarihinde bankalar tarafından müşterilerimizin vadesiz hesaplarından Hedef Filo hesaplarına otomatik olarak transfer edilmesini sağlayan tahsilat sistemidir.

Limit Gerektirmeyen DBS kullanımı müşterilerimiz için alternatif bir ödeme kanalı olmasının yanı sıra, fatura takip kolaylığı da sağlayacak bir uygulamadır.

Limit Gerektirmeyen Doğrudan Borçlandırma Sistemi’ne (DBS) geçmek zorunlu değildir.

Hali hazırda limitli DBS kullanım durumu bulunmayan müşterilerimiz, tercihleri dahilinde Limit Gerektirmeyen DBS hizmetinden faydalanabilirler.

Limit Gerektirmeyen DBS hizmetinden faydalanabilmek için öncelikli olarak Portföy Yöneticinizle iletişime geçmeniz gerekmektedir. Hizmetten faydalanabileceğiniz banka bilgisi Hedef Filo tarafından Portföy Yöneticisi aracılığıyla size iletilecektir. Belirlenen bankadan Limit Gerektirmeyen DBS başvurusunda bulunarak, banka onay işlemlerinin tamamlanmasının ardından Limit Gerektirmeyen DBS hizmeti aktif hale gelecektir.

Limit Gerektirmeyen DBS’de kısmı tahsilat yapılabilmektedir. Hesabınızda yeterli bakiye olmaması durumunda faturanızın ancak bakiyenin yeterli olduğu kısmı tahsil edilebilecektir.

Limit Gerektirmeyen DBS hesabınızın kredili mevduat hesabı ile ilişkilendirilmesi durumunda; fatura vadesinde hesabınız müsait olmadığında faturanıza ilişkin tutar kredili mevduat hesabınızdan tahsil edilir ve bankadaki vadesiz hesabınız eksi bakiyeye düşer. Bu durumda banka tarafından ilgili tutar dahilinde faiz yansıtılır.

Hedef Filo tarafından vadesinde ödenmeyen faturalar için kira sözleşmemiz gereği gecikme gün ve gecikme faizi üzerinden vade farkı uygulanır.

Hem Limit Gerektirmeyen DBS kullanıp hem havale ya da EFT gibi yollarla fatura ödemesi mükerrer işleme yol açacağı için yapılmamalıdır. Limit Gerektirmeyen DBS hesabınızın aktif ve kullanılabilir hale getirilmesi tahsilatın yapılması için yeterlidir.

Limit Gerektirmeyen DBS’nin müşterilerimiz için aşağıdaki avantajları olacaktır:

  • Düzenli nakit akışı sağlar,
  • Operasyonel kolaylık sağlar,
  • Takip kolaylığı sağlar,
  • Geç ödeme kaynaklı oluşan ek maliyeti ortadan kaldırır,
  • Tahsilat ve takip maliyetini azaltır,
  • Zamandan tasarruf sağlar.