Kurum Ödemesi Hakkında

Garanti Bankası’nda vadesiz mevduat hesabı ya da Garanti Bankası kredi kartı bulunan müşterilerimizin, Hedef Filo faturalarına ilişkin ödeme yapabilmesi ve otomatik ödeme kurabilmesidir.

Kurum Ödemesi işlemlerini sadece Garanti Bankası’ndan gerçekleştirebilirsiniz. Hedef Filo kurum ödemesinin ilk uygulaması Garanti Bankası ile gerçekleşecektir. Sonraki dönemlerde diğer bankaları da sisteme dahil etmeyi planlamaktayız.

Kurum ödemesi Hedef Filo olarak müşterilerimize kesmiş olduğumuz faturalarda, faturanın altında sadece Garanti Bankası bilgileri yazan fatura ödemeleri için geçerlidir. Faturanın banka bilgisi yazan kısmını aşağıda bulabilirsiniz.

İnternet bankacılığı, telefon bankacılığı ve ATM olmak üzere 3 farklı yöntem ile ödeme yapılabilir.

 • Garanti Bankası internet bankacılığından Ödeme – Fatura – Fatura/Abone no ile ödeme

 • Alo Garanti (Telefon Bankacılığı) Aracılığı İle Tahsilat

  Garanti Bankası’nın Telefon Bankacılığını kullanan müşterilerimiz Alo Garanti (444 0 333) aracılığı ile Fatura Ödemeleri seçeneğini kullanarak Garanti Bankası’ndaki vadesiz mevduat hesaplarından ya da Garanti Bankası Kredi Kartı ile HEDEF ARAÇ KİRALAMA VE SERVİS A.Ş. hesabına virman yapmak suretiyle faturalarını ödeyebilirler.

 • Paramatik (ATM) Aracılığı İle Tahsilat

  Garanti Bankası’nın Paramatik (ATM)’leri aracılığı ile kartlı olarak fatura ödemeleri seçeneğini kullanarak Garanti Bankası’ndaki vadesiz mevduat hesaplarından ya da Garanti Bankası kredi kartından HEDEF ARAÇ KİRALAMA VE SERVİS A.Ş. hesabına virman yapmak suretiyle faturalarını ödeyebilirler.

Garanti Bankası İnternet Şubesi kanalından müşteri hesaplarından yapılacak her bir işlem adedi için 1 TL, Alo Garanti ve ATM Kartlı kanallarından müşteri hesaplarından yapılacak her bir işlem adedi için 2 TL, Otomatik Ödeme kanalından yapılacak her bir işlem için 0,5 TL işlem ücreti tahsil edilmektedir. Bu ücretler Garanti Bankası tarafından belirlenmekte ve Garanti Bankası tarafından tahsil edilmektedir.

Kurum ödemesinde kredi kartı ile ödeme yapılabilmektedir. Kredi Kartı ile ödeme seçeneğinde 75 TL altı fatura bedelleri için 1,25 TL, 75 TL üzeri faturalar için ise fatura bedelinin %1,75 i komisyon olarak kesilmektedir. Bu ücretler Garanti Bankası tarafından belirlenmekte ve Garanti Bankası tarafından tahsil edilmektedir.

Aşağıdaki kalemler kurum ödemesine dahil değildir.

 • Damga Vergisi
 • Kısa Dönem Kira
 • Dış Kiralama Kira ve Yansıtmaları
 • Vade Farkı

Bunu dışındaki diğer tüm faturalarınızı (aylık kira faturası, HGS OGS geçiş vb.) Kurum Ödemesi ile ödeyebilirsiniz.

Kurum ödemesine dahil faturalar için kısmi tahsilat yapılamamaktadır.

Kurum ödemesinde tüm faturaların fatura bazında ödenmesi gerekmektedir.

Kurum ödemesi ile şahsi / bireysel banka hesabınızdan kurumsal şirketinizin faturasını ödeyebilirsiniz.

Hedef Filo ile anlaşmanız hangi döviz cinsinden olursa olsun faturalarınız fatura kesim tarihindeki kura göre TL olarak kesilmektedir. Bu nedenle kurum ödemlerinizi TL üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Daha önce kısmen ödediğiniz faturanızın kalan kısmını aynı fatura no ile internet bankacılığında ayrı bir kalem olarak görebilir ve kalan kısmı kurum ödemesi ile gerçekleştirebilirsiniz.