E-Arşiv Fatura Uygulaması

Kağıt olarak basılan ve kargo ile iletilen fatura yerine, Hedef Filo elektronik fatura sistemi üzerinden PDF olarak e-mail ortamında paylaşılan ve dilendiğinde sistem üzerinde görüntülenebilen faturadır.

Matbu fatura kağıt olarak kargo ile gönderilirken, E-Arşiv fatura e-mail ortamında PDF olarak gönderilmektedir. İçerik ve bilgi olarak iki fatura arasında herhangi bir farklılık bulunmamaktadır.

E-Arşiv Fatura uygulaması ile müşterilerimizin faturalara ulaşımı daha hızlı ve kolay bir şekilde olacak ve kağıt tüketimi azaltılarak doğaya katkıda bulunulacaktır.

Vergi Usul Kanunu uyarınca kâğıt olarak düzenlenen, muhafaza ve ibraz edilme zorunluluğu olan faturalar yerine, 433 sıra numaralı Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği’nde yer alan şartlara uygun olarak elektronik ortamda düzenlenenen ve ikinci nüshasının elektronik ortamda muhafaza ve ibraz edilmesine imkân sağlayan uygulamadır.

21 Temmuz ve sonrası kesilen tüm faturalar E-Arşiv Fatura olarak iletilecektir. E-Arşiv Fatura geçiş sürecinde bir süre daha E-Arşiv Faturanız ile birlikte e-mail ortamında gönderilen faturanın kağıt çıktısını kargo yoluyla göndermeye devam edeceğiz. Bu süreçte karışıklık yaşanmaması adına E-Arşiv Faturanız ile kağıt faturanızın iki ayrı fatura olmadığını ve bu faturalarda aynı döneme ilişkin bilgilerin yer aldığını hatırlatmak isteriz.

E-Arşiv fatura size iletilmekte olan faturalardan farklı değildir. Sadece matbu olarak basılıp kargo ile iletilen faturalar yerine e-mail olarak gönderilen faturadır.

Evet, matbu fatura gibi işlem yapabilirsiniz.

Herhangi bir değişiklik olmayacak ve süreçler mevcutta olduğu şekliyle devam edecektir.

E-Arşiv Fatura sistemi üzerinden oluşturulan faturalarınız, fatura üretildiğinde e mail adresinize otomatik olarak gönderilecektir ve sistemsel bir erişime ihtiyacınız bulunmamaktadır. İsteğiniz halinde, size özel yaratılacak olan müşteri portalinden tek bir fatura numarası ve tutarı girerek son 6 aya ait faturalarınızı görüntüleyebilirsiniz. Dilerseniz size özel olarak portal tahsis edilmesi konusunda portföy yöneticiniz ile görüşebilir ya da, earsivfatura@hedeffilo.com adresine mail ile bilgilendirme yapabilirsiniz.

İlgili portföy yöneticiniz ile görüşüp değişikliği yaptırabilirsiniz. Ayrıca earsivfatura@hedeffilo.com adresine mail ile bilgilendirme yapabilirsiniz.