Hedef Filo’dan uzun dönem araç kiralama işlemleri için ilk aşamada, şirket yetkililerinin filo kiralama teklif formundaki gerekli tüm bilgileri doldurmaları gerekmektedir. Hedef Filo portföy yöneticileri, filo kiralama teklifi için verilen iletişim bilgileri üzerinden şirket yetkilileriyle en kısa sürede bağlantıya geçmektedir. Gerekli görüşmelerin ardından, şirkete araç kiralama için müşteri tarafından belirtilen süre (yıllık araç kiralama, 24 ay araç kiralama, 36 ay araç kiralama ve 48 ay araç kiralama) doğrultusunda, kurumun maliyet ve operasyon yapısına en uygun araçlar ile finansman modeli seçilir. Uzun dönem araç kiralama fiyatları da bu kapsamda, kurumların gereksinimlerine göre en uygun teklif ve ödeme koşulları gözetilerek belirlenmektedir. Buna ek olarak yıllık araç kiralama fiyatları, kurumlara ay bazında sunulan seçeneklere göre sabit, peşinatlı, yıllık artan ve peşinatlı yıllık artan ödeme şeklinde de değişebilmektedir. 

Kurumsal araç kiralama için yapılan sözleşmenin ardından araçlar, Hedef Filo tarafından sıfır model olarak, doğrudan üretici firmalardan satın alınmaktadır. Tedarik edilen araçlar müşteri tarafından belirlenen bölgelerde kurum yetkililerine teslim edilir. Senelik araç kiralama işlemlerinde araç mülkiyeti ile ilgili tüm riskler Hedef Filo tarafından alınır. Hizmet alan kurumlar böylece, Türkiye’nin önde gelen araç kiralama firmalarından Hedef Filo’nun sunduğu avantajlardan faydalanmaya başlar. Araçların plaka ve ruhsat işlemleri ile zincir, yangın söndürücü ve ilk yardım paketi gibi gerekli donanımlarının eklenmesi, uzun dönem filo kiralama sözleşmesi kapsamında Hedef Filo’ya aittir. Filo araç kiralama sözleşmesinin başlangıcından sonuna dek sigorta işlemleri de Hedef Filo tarafından yapılarak kira süreci boyunca takip edilir.

Hedef Filo’dan kiralanan araçların bütün periyodik bakımları ve onarımları, Türkiye genelindeki anlaşmalı servislerde öncelik tanınarak gerçekleştirilir. Türkiye’nin öncü araç kiralama şirketlerinden olan Hedef Filo’nun 7/24 ulaşılabilen desteğiyle kurum yetkilileri, her türlü soruları için gerekli süreçler konusunda yönlendirilir. Anlaşmalı noktalarda yapılan tüm servis işlemleri, kiralama süresi boyunca Hedef Filo tarafından karşılanmakta olup; ek tutar olmaksızın aylık ödenen filo kiralama fiyatları dahilindedir. Aracın yasal ve vergisel yükümlülükleri de sözleşme süresince Hedef Filo tarafından takip edilir ve ödenir. Aynı şekilde, söz konusu işlemler de sözleşme süresince belirlenmiş olan filo araç kiralama fiyatlarına dahil tutulmaktadır. Araçlarla ilgili olarak kurumların muhasebelerine, önceden belirlenmiş tutar karşılığı düzenli olarak tek bir fatura gönderilir. Belirlenen kira dönemi sona erdiğinde araç, Hedef Filo’ya iade edilir.