Ünlü İsimler ve Klasik Arabaları

Eski filmleri izlemek nasıl bir tutkuysa, klasik araba merakı da aynı şekilde bir tutkudur. Tanınan en büyük klasik araba tutkunu Amerikalı komedyen Jay Leno olarak biliniyor. Topladığı yüzlerce klasik arabanın bakımıyla da bizzat kendisi ilgileniyor. Ünlülerin çoğu kendini klasik araba akımına kaptırıyor. Birçok ismin bir veya daha fazla klasik arabası var. Elbette her retro veya vintage tasarımlı araç klasik araç olarak ele alınmıyor. Bir arabanın klasik olması için yalnızca modeli değil, kaporta, fren, debriyaj gibi tüm özelliklerinin ele alınması gerekiyor. Sizler için ünlüler ve klasik arabalarını bir araya getirdik.

Mischa Barton – 1970 Mavi Cadillac

The O.C.’nin güzel yıldızı Mischa Barton, klasik araba tutkusu bulunan en genç ünlülerin başında geliyor. Gösterişli bir modelden yana tercihini yapan Mischa’nın 1970 Cadillac’ı ile harika bir uyum içinde olduğunu görebilirsiniz.

Cem Yılmaz – 1970 Mercedes

Türkiye’de klasik araba tutkunu denildiği zaman akıllara hemen Cem Yılmaz geliyor. Yıllardır arabalarıyla gündeme gelen ve çok fazla sayıda arabası olduğu bilinen Cem Yılmaz’ın koleksiyonunda en dikkat çeken model 1970 model 280 SL Mercedes.

Şevket Çoruh – 1962 Chevrolet

Kendine yakışır bir tercih yapan Şevket Çoruh’un klasik arabası 1962 model bir Chevrolet pick up. Görkemiyle ve duruşuyla fark yaratan bu araba, hiç ilgisi olmayan bir insanı bile klasik araba meraklısı yapabilir.

Kate Moss - 1964 Rolls-Royce

İngiliz model Kate Moss, ünlü kadınların arasında klasik arabalara en tutkun isimlerin başında geliyor. Bentley, Porche hatta bir siyah İngiliz taksisi bile bulunuyor. Fakat koleksiyonun en karizmatik üyesi 1964 model Rolls-Royce’u!

Kenan Doğulu – 1956 Chevrolet Bel Air

Bugüne kadar 8 klasik arabası olan Kenan Doğulu’nun klasik arabalar karşısında kendini tutamadığı biliniyor. Son aldığı vintage araba ise 1956 Chevrolet Bel Air

Matthew McConaughey - Chevrolet Camaro Z28

Soyadını bir türlü doğru söyleyemediğimiz Oscar’lı aktör Matthew McConaughey, klasik araba tutkusunu normal seviyelerde tutmaya çalışsa da 1980 model Chevrolet Camaro Z28’i klasik araba sevdasının ciddiyetini kanıtlıyor. Daha önce 1971 Corvette Stingray sahibi olan aktör, bu aracını Katrina Kasırgası sonrası bağış olarak sundu.

Engin Altan Düzyatan – 1968 Ford Mustang

Klasik araba denildiği zaman akla ilk gelen Ford Mustang, Engin Altan Düzyatan’ın da ilk tercihi olmuş. 1966 model Mustang’i tercih ederek en doğrusunu yaptığını söylemek gerekiyor.