İstanbul'dan Aracınızla Gidip Gezebileceğiniz Yerler

“Taşı toprağı altın İstanbul…” İstanbul’un Türkiye’deki en kalabalık nüfuslu şehir olmasında bu meşhur sözün payı şüphesiz ki oldukça büyük. İş ve kazanç imkanlarından dolayı 80’li yıllardan günümüze gitgide daha fazla göç alan bu şehir, günümüzde ağırlıklı olarak betonarme bir yapıya bürünmüş durumda. Bundan dolayı pek çok şehir sakini -özellikle de günlük iş rutinlerinde- İstanbul’un güzellikleri yerine zorluklarıyla daha fazla karşılaşıyor.

Her şeye rağmen bu güzide kent, sakinlerine kafa dinlemek için de pek çok lokasyon alternatifi sunuyor. Bizler de bu yazımızda, sizin için İstanbul içerisinde ve çevresinde arabayla gezilebilecek yerleri ele aldık. Acaba bu seçenekler arasından sizin ilk tercihiniz neresi olacak?

Sarıyer - Atatürk Arboretumu

Sarıyer, İstanbul’un en eski yerleşim alanlarından biri olmasına rağmen doğal güzellikleriyle görenleri şaşırtıyor. Belgrad Ormanı içerisinde 1982’den beri var olan Atatürk Arboretumu da bu doğal alanların en muhteşem örneklerinden biri! Yılın her döneminde pek çok ziyaretçiyi ağırlayan bu saklı cennet, İstanbul’dan çıkmadan şehir temposundan uzaklaşmak için en merkezi destinasyonların başında geliyor.

Beykoz - Riva

Beykoz’un Riva mahallesi, İstanbul sahil kenarları içerisinde kuşkusuz apayrı bir öneme sahip. Karadeniz kıyısında bulunan Riva mahallesi, araba ile tatil rotaları arayanların ilk seçeneklerinden biri olarak öne çıkıyor. Dizi ve filmler sayesinde popülerliğinden asla ödün vermeyen bu tatil beldesi, ziyaretçi akınına rağmen hala sakinliğini koruyor. Peki, Riva’nın enfes manzaralarını siz hala görmediniz mi?

Üsküdar - Kuzguncuk

İstanbul’da bir zaman yolculuğuna çıkmanın hayal olmadığını söylesek nasıl bir yanıt verirsiniz? Yolunuz en az bir kez Kuzguncuk’a düştüyse, bu konuda bize hak vermeniz kuvvetle muhtemel. Üsküdar’da bulunan Kuzguncuk semti, benzersiz mimari yapısı ve fırsat bulduğu her alanda boy veren ağaçlarıyla, görenlere görsel bir şölen yaşatıyor. Eski İstanbul yaşamını tüm samimiyetiyle gözler önüne seren bu semte ayak bastığınızda, bir daha ayrılmak istemeyebilirsiniz!

Şile - Ağva

Dost meclisi, eş ya da sevgili ile gidilecek yerler İstanbul’da hayli fazla. Ama Ağva’nın yeri de bir başka doğrusu! Şile’de bulunan Ağva semti, Göksu ve Yeşilçay nehirlerinin çevresinde kurulmuş olmasından dolayı sınırları içerisinde bolca yeşil alan ve soluk kesici manzara barındırıyor. Birbirinden hoş butik otel seçenekleri bulunan bu semt, hafta sonu tatili için kaçabileceğiniz en yakın ve en zengin doğal destinasyonlardan biri.

Kırklareli - Kıyıköy

“İstanbul arabayla gidilebilecek manzaralı yerler açısından ne de zenginmiş, fakat neden hepsi Anadolu Yakası’nda?” Yazının bu kısmına kadar geldiyseniz, sizin de aklınızda bu soru canlanmış olabilir. Şöyle ki Avrupa Yakası, İstanbul nüfusunun büyük bir bölümünü taşıyor ve bu nedenle de daha fazla yapı barındırıyor. Fakat bu yakada oturanlar da ayrı bir şanslı. Çünkü Büyükçekmece Gölü’nün ilerisi, bakir yeşil alanlar bakımından hala oldukça zengin!

Örneğin; Kıyıköy! Kırklareli’ne bağlı olsa da bu ilçe, şehir merkezine sadece yaklaşık 100 kilometre uzaklıkta. Bu küçük sahil kasabası, İstanbul’dan tam anlamıyla uzaklaşmak için tercih edebileceğiniz çevre illerdeki en yakın bölgeler içerisinde bulunuyor.

Uzun yola çıkarken aracınızda kendi müziklerinizi dinlemek olmazsa olmaz… Kesintisiz bir müzik keyfi için neler yapabileceğinize göz atmak için linke tıklayın!

Arnavutköy - Karaburun

“Tamam Avrupa tarafında olsun da, biraz daha yakın olsun.” dediyseniz, sizin için harika bir önerimiz daha var: Karaburun köyü! Arnavutköy ilçesinin Karadeniz kıyısında bulunan bu yerleşim yeri, şehrin diğer ucunda bulunan Beşiktaş’tan bile sadece 60 kilometre uzakta kalıyor. İstanbul Avrupa Yakası’nın en sakin bölgelerinden biri olan Karaburun, masmavi denizi ve el değmemiş yeşil alanlarıyla manzara tutkunlarının gözde bölgeleri arasında yer alıyor.

Bolu - Yedigöller

Hem araç sürmeyi hem de engin yeşillikler içerisinde vakit geçirmeyi seviyorsanız, Yedigöller varacağınız en muhteşem dinlence noktalarından biri olabilir! Kadıköy’den yaklaşık 280 kilometre uzaklıktan bulunan bu cennet köşesi, iki ayrı platonun üzerinde konumlandığı için lafın gelişi değil; gerçekten de yedi farklı göle ev sahipliği yapıyor! Buraya vardığınızda, Atmaca ve Kapankaya seyir teraslarına çıkarak bol bol fotoğraf çekinmeyi sakın atlamayın!

Türkiye’nin meşhur mola durakları içerisinde Bolu yolu üzerinde bulunan sayısız seçenek bulunuyor. Peki, bunlar arasında bizim önerimiz ne mi? Cevap linkin ardında!

Hedef Filo’nun Ayrıcalıklı Hizmetleri, Türkiye’nin Her Yerinde Sizinle!

Yolda karşılaşabileceğiniz sorunlardan dolayı işleriniz aksayacak diye, şehir merkezinden kısa süreliğine de olsa uzaklaşmak size riskli mi geliyor? Eğer Hedef Filo’ya ait bir şirket aracı kullanıyorsanız, en zorlu koşullarda bile nasıl geri dönebileceğinizi düşünmenize hiç gerek yok!

Türkiye’nin dört bir yanında anlaşmalı servis noktaları bulunan Hedef Filo, aracınızla ilgili tüm bakım ve onarım işlemlerini en kısa sürede tamamlayabilmenizi sağlıyor. Size de hem iş hem de tatil yolculuklarınızda aracınızı güvenle ve gönül rahatlığıyla kullanmak kalıyor! Hedef Filo’dan uzun dönem araç kiralamak için teklif formunu doldurun; aracınız yolda, aklınız işlerinizde kalmasın!