Hedef Filo’nun marka anatomisinde bu ay Ford var. Eşsiz özellikleri ve kullanıcı odaklı düşünen akıllı teknolojisi ile birçok kişinin tercih listesinde yer alan Ford, Hedef Filo ayrıcalığı ile sizlerle!

Henry Ford tarafından kurulan bu nedenle adını Henry Ford’a borçlu olan ihtişamlı marka, 1902 yılında Amerika’da 12 farklı yatırımcının desteğiyle kurulmuştur. Dünyada ilk otomobil üreticisi olan Ford, dünya çapında yaklaşık 110 fabrikası ile 6 kıtada üretim faaliyetlerini sürdürüyor!

Özellikle Mondeo, Focus, Fiesta ve Tourneo modelleri ile öne çıkan ve adından epeyce söz ettiren Ford, kullanıcıları için birçok artıya sahip.

  • Hedef Filo anatomisine göre Ford Mondeo; iddialı duruşu, keskin hatları, incelik ve özenle düşünülmüş detayları ile araç kullanıcılarının büyük ilgisini topluyor. Sunduğu konforun yanında Mondeo ile yola çıkmak artık sizler için büyük bir keyif. Söylediğiniz komutları anlayan bir araba hayal edebiliyor musunuz? İşte bu hayalinizi gerçekleştiren Ford SYNC 2 teknolojisi, sesinizi elleriniz gibi kullanmanızı sağlarken, isteklerinize saniyeler içerisinde cevap veriyor. Birçok kişi için sürüş tehlikesi oluşturan mesaj yazıp okumak artık Mondeo’nun işi. Ayrıca, son teknoloji LED ön farları direksiyonla uyumlu hareket ettiğinden görüş açınız profesyonel bir hal alıyor.
  • Ford Focus’un dünyada en çok tercih edilen araba olduğunu biliyor muydunuz? Hem sportif hem de estetik çizgileri ile göz kamaştıran Focus, sürüş keyfini en yükseklerde yaşamanıza olanak tanıyor. Konfor ve sağladığı güvenlik ile ön plana çıkan Focus’la kendinizi özel hissetmeniz için birçok sebebiniz var. Yine Ford SYNC 2 teknolojisi sayesinde oldukça akıllı Focus, kusursuzluğun sayılı örneklerinden birisi. Siz de iç tasarıma özen gösterenlerdenseniz, bu modele bayılacaksınız.
  • Ford Fiesta, klasik modellerden sıkılanlar için birebir. Yenilenmiş modern tarzı ve duruşu ile özellikle gençlerin vazgeçilmezleri arasındaki yerini uzun bir süredir koruyor. Yakıt tasarrufu deyince akıllara ilk gelen marka olan Fiesta, sunduğu EcoMode bilgi sistemi ile sizi sizden çok düşünüyor. Araç kullanım pratiklerinizi hızlıca ölçümleyip analiz edebilen EcoMode teknolojisi, topladığı verilerle yakıt tasarrufu için gerekli tüm tüyoları kullanıcılarına sunuyor.
  • Ford Tourneo, aracının gündelik yaşantısının bir parçası olmasını isteyen kişiler için tasarlanmıştır. Yolculukları kolay ve zevkli hale getiren Tourneo, Hız Kontrol Sistemi ile öne çıkıyor. Seyir halinde veya önceden belirlenen hız dâhilinde, fren veya gaz pedalına basıncaya dek hızı koruyabilme özelliğine sahip Tourneo’nun bu özelliği sayesinde yakıttan tasarruf ederken aynı zamanda radarlara karşı önceden önlem almış oluyorsunuz. Son olarak, park etme sorununu ortadan kaldıran sensörleri ve yerleşik navigasyon sistemi ile Tourneo, kullanıcılarına kusursuz bir konfor sunmaya aday.

Ford Mondeo Teknik Özellikler

Model Ford Mondeo
Motor 1.5 EcoBoost 160PS A/T
Motor Silindir Hacmi 1499
Maksimum güç kW (bg) 160 / 6000
0-100 km/s 13,8
Ortalama Yakıt Tüketimi (şehir içi) 7,2
CO2 g/km 168

Ford Focus Teknik Özellikler

Model Ford Focus
Motor 1.6L Duratec 125PS
Motor Silindir Hacmi 1596
Maksimum güç kW (bg) 125 / 6000
0-100 km/s 11,0
Ortalama Yakıt Tüketimi (şehir içi) 6,0
CO2 g/km 139

Ford Fiesta Teknik Özellikler

Model Ford Fiesta
Motor 1.0L EcoBoost 140 PS Start/Stop Manuel
Motor Silindir Hacmi 1400
Maksimum güç kW (bg) 140 / 6000
0-100 km/s 9,0
Ortalama Yakıt Tüketimi (şehir içi) 4,5
CO2 g/km 104

Ford Tourneo Teknik Özellikler

Model Ford Tourneo
Motor 1.6 TDCi (95 Hp) S&S
Motor Silindir Hacmi 1560
Maksimum güç kW (bg) 95 / 3800
0-100 km/s 14,0
Ortalama Yakıt Tüketimi (şehir içi) 4,4
CO2 g/km 100 g/km
Fiyat Teklifi Al